Äratan õpetajate loovust

aprill 3, 2024

Väikese huvikooli kunsti- ja loovusõpetajana on olnud üks pidev väljakutse igapäevaselt uute lahenduste ja õppeülesannete loomine. Ja see on olnud ka üks suurim loovuse ärataja. Ja just nimelt loovus ja idee inimeseks õppimisest huvitab mind õpetajana kõige rohkem.

Väikeses koolis on tihti õpperühmad moodustatud nii, ühte ja sama ülesannet erinevatel õppeaastatel rakendada on keeruline, sest alati on rühmas mõni õpilane, kes on juba antud ülesannet teinud. Nii olen harjunud hoidma oma mõtte avatuna uutele ideedele ja võimalustele, kuidas luua uusi õppeülesandeid.

Aga miks peaks üldse üks õpetaja ise uusi ülesandeid looma, kui töö maht on niigi suur ja aega kipub vähe olema?

Sest enda loodud ülesannet lastega katsetada ja koos nendega veel paremaks luua on rõõm. See tunne, kui saad oma teistmoodi ja loova ülesande klassis tööle, märkad laste huvi ja elevust, see on innustav ja hea tunne. Selliseid ülesandeid ei jaksa luua koguaeg aga see on hea äratus ja võimalus enda õpetaja töös uusi väljakutseid seada. Võimalus leida uusi mooduseid, kuidas äratada õpilastes huvi.  Ja selles suures rõõmus ja elevuses oma ülesannete osas hakkavad märkamatult uued ideed ja mõtted üha enam ise ligi hiilima. 

Maailm muutub meeletul kiirusel ja üha enam on lastele vaja märkamisi ja õpetaja tuge väga eluliste asjade õppimisel. Ja enda loodud ülesannetega on hea luua võimalusi, kuidas õppida loovalt ja lõimitult erinevaid inimeseks olemise olulisi tahke, seejuures käsitledes ka sinu aine teemasid.

Enda loodud õpitoaga soovin väga tulla looma õpetajatele rõõmu ja elevust ise loomisest. Ja nii olen ka koolituse kokku pannud nii, et me ei vaata slaide, ei loo ega õpi tavapäraselt, ei istu niisama laua taga ja ei kuula. Me loome koos, ühe meeskonnana. Päeva lõpuks saab valmis hulk kondikavasid põnevatele õppeülesannetele, mis toovad rõõmu ja elevust õpetajatele ja õpilastele.

Miks just mind oma õpetajate loovust ergutama kutsuda?

Minu loodud õppeülesandeid on tunnustatud ka Eesti Kunstikoolide Liidu õppülesannete konkursil: 

  • 1.koht, 2021. Kaasaegset- ja videokunsti käsitlev õppülesanne Minu päevarutiin, e-koolikotis
  • 2.koht 2022. Kekskonna teemaline, digiprügiga tegelev õppülesanne Storage almost full, e-koolikotis       

Ja sama suure energia ja elevusega olen kokku pannud ka antud koolituse. Läbi testgruppide olen katsetanud parimaid mooduseid ja jõudnud tulemuseni, millega sinu õpetajaid rõõmustada. Iga grupiga on koolitus just selle grupi nägu ja lasen õpitoal kasvada ja areneda koos inspireerivate õpetajatega. Koolituse käigus loodud õppülesannetega koostöös sünnib ühel heal päeval ka raamat Loovalt lõimitud õppimine.

  • õpituba saab kohandada erinevatele õpetajatest seltskondadele
  • loovus ei ole seotud ainult kunsti ainetega, oodatud on kõikide ainete õpetajad
  •  mõnus kulgemine ja personaalsem kogemus saab olema kuni 10 õpetajaga aga meeskonna oskused saab tööle panna ja õpituba korraldada ka kuni 25le õpetajale
  • väga äge, kui kokku saab erinevate ainete, koolide, valdkondade, kooliastmete õpetajad, nii saavad sündida kõige elulisemad ja erinevaid aineid käsitlevad õppülesanded
  • õpitoa jaoks planeerida täispikk päev koos lõunapausiga, koolituse lõplik ajakava sõltub grupi suurusest
  • loovuse äratamine minu stuudios, Lihulas kuni 10 inimest 400 eurot, lisandud lõunasöögi maksumus
  • tulen sinna, kus on sinu õpetajad, kuni 10 inimest 500 eurot, suurema grupi puhul hind kokkuleppel
  • kirjuta mulle ja leiame sobivaima lahenduse